Ładowanie...

Witamy na naszej stronie

Testy na COVID19

Testy na COVID19

Testy wykonujemy pod adresem:
73-110 Stargard, Wyszyńskiego 4-5
Jest możliwość wykonania testu w domu u pacjenta.

Rejestracja on-line: http://medisan.nakiedy.pl

 

Posiadamy 3 rodzaje testów:
1. Badania jakościowe bez podziału na klasy charakteryzują się dużą dokładnością. Specjaliści z brytyjskiego laboratorium Instytutu Zdrowia Publicznego sprawdzili tę metodę, weryfikując testy przygotowane przez firmę Roche. Według ich wyników zweryfikowały one poprawnie 100% próbek, które pochodziły od osób chorych na COVID-19. Inne weryfikowane przez nich testy pokazywały również obecność przeciwciał niezwiązanych z koronawirusem, a jedynie podobnych do choroby COVID-19. Testy Roche są badaniami przesiewowymi, które wykrywają obecność przeciwciał w organizmie człowieka z wykorzystaniem automatycznej metody jakościowe bez podziału na klasy. Jest to metoda, która charakteryzuje się bardzo dobrą swoistością i dużą wydajnością analizatora. Każdy dodatni wynik testu to wstęp do dalszej diagnostyki. Natomiast ujemny wskazuje na znikome ryzyko aktywnej infekcji oraz przebycia jej przez pacjenta w przeszłości.
 
2. Testy na przeciwciała koronawirusa z podziałem na klasy można realizować na analizatorach automatycznych. Wówczas poszczególne klasy przeciwciał informują o trwającym zakażeniu (w przypadku przeciwciał IgM lub IgA) oraz o przebyciu choroby w przeszłości (przeciwciała IgG). Jest to badanie dokładniejsze niż wariant bez podziału na klasy, gdyż na jego podstawie można m.in. zweryfikować czy pacjent przebył już chorobę w sposób bezobjawowy lub skąpoobjawowy. Badanie młodych przeciwciał (IgM lub IgA) najlepiej wykonać co najmniej 7-10 dni od kontaktu z potencjalnie zakażoną osobą, natomiast przeciwciała IgG po 14 dniach.
Jest to tzw. “szybki test”. Materiał do badania może pochodzić z kropli krwi pacjenta pobranej z palca lub z żyły. Wynik testu kasetkowego pojawia się w bardzo szybko po nałożeniu kropli krwi na specjalną płytkę, jednak jego czułość jest niższa niż w przypadku testów wykonywanych na analizatorach automatycznych. Wyniki testu kasetkowego można ocenić jako orientacyjne. Z tego względu test klasyfikowany jest jako wstępne badanie przesiewowe, które pacjent może wykonać również samodzielnie.
 
3. PCR Testy PCR to technika zaawansowana, wymagająca zastosowania odpowiedniej procedury diagnostycznej. Wyizolowanie materiału genetycznego jest pierwszym krokiem. SARS-CoV-2 jest wirusem RNA, dlatego w tym przypadku test PCR będzie analizował RNA. Materiał ten jest następnie powielany w warunkach wielokrotnych zmian temperatury w teście RT-PCR (w przypadku testu FRANKD badanie wykonywane jest w stałej temperaturze).
W ramach testów PCR wyróżnia się tzw. RT-PCR, od ang. reverse-transc.ription polymeraze chain reaction. Jest ona zwykle używana do diagnostyki chorób genetycznych i oceny ekspresji genów w różnych tkankach i komórkach.
Zapisy tel: 500 846 999