Ładowanie...

Witamy na naszej stronie

Dezynfekcja, dekontaminacja

Dezynfekcja, dekontaminacja

Dekontaminacja  polega na zamgławianiu pomieszczeń odpowiednim czynnikiem chemicznym z nadtlenkiem  wodoru (VHP – vaporized hydrogen peroxide – H2O2).. Urządzenie wytwarza „suchą mgłę” przez co dezynfekowane są najmniej dostępne miejsca. Usługę można bezpiecznie wykonać w pomieszczeniach gastronomicznych.

Co ważne generatory suchej mgły wykorzystuje się do dezynfekcji pomieszczeń (sal chorych, gabinetów, oddziałów intensywnej terapii, laboratoriów, itd.) i systemów wentylacyjnych, ale także do usuwania drobnoustrojów z pojazdów, w tym karetek. Metodą tą można usuwać patogeny z powierzchni, sprzętu medycznego, ścian, sufitów, podłóg, a nawet powietrza.

W dobie epidemii koronawirusa dekontaminacje powinno przeprowadzać się w miejscach ogólnie dostępnych: gabinety, siłownie, przychodnie, hotele, restauracje, szkoły i przedszkola, pojazdy to przewozu osób lub żywności itd.

Używamy atestowanych preparatów o potwierdzonym spektrum działania:

  1. wirusobójcze (przeciwko: koronawirus nCOV – Deklaracja skuteczności przeciwko koronawirus , Adenovirus typu 5, Murine norovirus, A/H1N1 – świńska grypa, A/H5N1 – ptasia grypa, Parvoviridae – parwowiroza i inne)
  2. bakteriobójcze (przeciwko: E.coli, Pseudomonas aureginosa, Staphylococcus aureus (MRSA), Enterococcus hirae, Mycobacterium terrae, Clostridium difficile i inne)
  3. grzybobójcze (przeciwko: Candida albicans, Aspergillus brasiliensis i inne)
  4. sporobójcze (przeciwko: pałeczki gruźlicy, w tym bakteriofagi i inne)

 

Posiadamy także preparaty tworzące nanopowłokę, która przedłuża działanie dezynfekcji do 10 dni. Pokrywa ona dokładnie wszystkie powierzchnie, chroniąc przed osadzaniem i wnikaniem mikroorganizmów. Na powierzchniach gromadzi się mniej patogenów, ułatwia to znacznie czyszczenie i eliminuje nieprzyjemne zapachy. Nanopowłoka jest niewidoczna, nie pozostawia filmu, zacieków ani śladów. Jest całkowicie bezpieczna dla sprzętu i personelu.